Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZUZKA LONSKÁ SPIEVA EVERGREENY

10. 2. 2012

The Ballad Of Bonnie And Clyde - It Must Be Him - Ty postoj - Morning Of My Life - Hava Nagilah - L´ important c´est la rose - San Francisco - Bewitched - Allright, Okay, You Win - Summertime - Lover Come Back To Me - Willow Weep For Me. Doprovází Bratislavské Combo Zdeňka Kratochvíla a trio Ladislava Gerhardta, sbor Lubomíra Pánka. Supraphon 0 13 0535 a 1 13 0535.

Zuzka Lonská nefiguruje, bohužel, na předních místech ankety o Zlatého slavíka, tato LP deska však spolehlivě dokazuje, že si svými kvalitami s našimi špičkovými zpěvačkami nijak nezadá. Lonská je prostě nejlepším produktem toho, co přinesla vlna dnes už "klasické" pop music, čerpající z jazzu, swingu a obohacující se postupem času alespoň v repertoáru o vše, co se vynořovalo i s pozdějšími stylovými vlnami. Příjemný, interesantně zabarvený hlas, imponující míra muzikanství i přesvědčující jazzové cítění, uplatňované ovšem většinou jen tak, jak to odpovídá prostředí, v němž zpěvačka nejčastěji vystupuje. Výsledek je výkon, který spolehlivě a úspěšně obstojí na pódiu kteréhokoliv světového nightclubu nebo kabaretního pořadu, příjemně překvapí obecenstvo a muzikanty přiměje k uznalému pokývnutí hlavou. Což není rozhodně málo: nevím, která jiná z našich zpěvaček by měla v takovém prostředí lepší vyhlídky na úspěch nebo širší možnosti všestranného uplatnění, než právě Zuzka Lonská. Její LP deska se příjemně poslouchá a je to nesporně dobrá muzika.

  Bohužel, všechny tyto přednosti s sebou nesou i jistý horní strop, který se těžko překračuje. Jazzmana potěší mimořádný odpich, s nímž začíná např. San Francisco; ocení lehký swing, příznačný pro celou druhou stranu desky i téměř bluesovou sílu výrazu v závěrečném Willow Weep For Me - ale s přihlédnutím k celé koncepci desky se mu možná bude zdát, že s jazzem se tu přece jen trochu zbytečně šetří. Zájemce o novou pop music bude možná postrádat trochu výraznější osobitější ladění, jehož lze ovšem stěží dosáhnout při střízlivé přehlídkové koncepci téměř klasických evergreenů. Tuším, že to byl Francis Scott Fitzgerald, který kdysi napsal, že člověk "všestranně vzdělaný" je vlastně nejspecializovanějším odborníkem - a obávám se, že i tato deska bude za svou všestrannost trochu platit tím, že bude dost těžko hledat své obecenstvo.

LUBOMÍR DORŮŽKA

(Melodie č. 8/1969)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 44362
Měsíc: 485
Den: 10